KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308011
*
nr 1230 8011
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Klara Sjö. Signerad. Olja på pannå, 30x40
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2019
kl 20:46:03
- Tema
21 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 januari har vi samlat Stockholmsmotiv av konstnärer som Bengt Olov Abrahamsson, Bertel Bertel-Nordström, Maria Boczewska, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Gunnar Zetterström
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Läs mer om Gunnar Zetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar zetterström klara sjö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Gunnar Zetterström
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Gunnar Zetterström
nr 1230 8011
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Klara Sjö. Signerad. Olja på pannå, 30x40
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2019 |
- Tema
21 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 januari har vi samlat Stockholmsmotiv av konstnärer som Bengt Olov Abrahamsson, Bertel Bertel-Nordström, Maria Boczewska, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Gunnar Zetterström
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Gunnar Zetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar zetterström klara sjö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



