KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308011

nr 1230 8011

Gunnar Zetterström

(1902-1965), Sverige

Oljemålning, Klara Sjö. Signerad. Olja på pannå, 30x40

Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.

måndag 21 januari 2019
kl 20:46:03

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Gunnar Zetterström

Läs mer om Gunnar Zetterström